Hotel Schweizerblick

+ 43

Etsi paras hotelli kaupungissa Bad Säckingen päivämäärien, hinnan tai mieltymysten mukaan

Vertaile satojen sivustojen tarjouksia hotelliin Hotel Schweizerblick samassa paikassa

Etsi tarjous, johon sisältyy ilmainen peruutus tai jolla on erinomaiset arvosanat

Vertaa huoneita ja hintoja

Vertailemme satoja sivustoja löytääksemme sinulle parhaimman tarjouksen
1 yö
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vertailemme satoja sivustoja löytääksemme sinulle parhaimman tarjouksen

Poimintoja

Sisäänkirjautuminen alkaen:
14.00
Uloskirjautuminen ennen:
11.00
Aamiainen
Aamiainen saatavilla
Lemmikit
Lemmikkieläimiä ei sallita
Lapset
Lapset ovat tervetulleita tähän hotelliin

Mukavuudet

Wi-Fi
Pysäköinti
Tupakointi kielletty
Pesula
Hissi
Ensiapupakkaus

Lisää tietoa hotellista Hotel Schweizerblick

Hotel Schweizerblick

This non-smoking hotel is quietly located on the outskirts of Bad Säckingen, a 3-minute walk from the Aqualon thermal baths. Hotel Schweizerblick offers free Wi-Fi.

Arvostelut tarjoaa
Tripadvisor
Matkustajat ovat maininneet
Perhe

Kommentti: 8.1.2025

Majoittui: tammi 2025

Great hotel with nice view

Great hotel with very clean room and excellent breakfast
Modern and very quiet would love to come back especially the garden an oasis
Cosy mattresses very nice staff
Parking spaces are also available
Close to thermal bath
Pariskunta

Kommentti: 28.4.2025

Majoittui: huhti 2025

Recommended only to a limited extent

The beds were good; the room was large enough. Unfortunately, a refrigerator was missing that was supposed to be standard. No shower available or only in a bathtub perhaps from the 80s. Breakfast not possible for me, as there was no more butter. Magarine was recommended. Otherwise for all guests still us ten wheels of cheap sausage. Coffee was fine. Apparently a glaring lack of staff as buffet and reception (only until 15.00) had to be carried out simultaneously by one lady. Were in the hotel a few years ago and and satisfied. In the meantime, change of ownership. In about the same price as in the past, however, the free admission to the spa was cancelled and had to be paid additionally with 32 € (2 pers.). We will not visit this hotel again, mainly because of the breakfast and shower.
Liikematkustaja

Kommentti: 4.4.2024

Majoittui: huhti 2024

Not a second time

Check in via the thermal baths ticket office 200 m away. The hotel seems deserted. You hardly ever see any staff. Breakfast is cheap at €5 but unfortunately there isn't much choice. It would be better not to offer breakfast at all. When I left I had to call the thermal baths again and wait a long time to get my bill (even though I paid in advance). There was a TV in the room but the TV function was switched off, you could only hear the radio. The carpet was ancient, dirty and disgusting. The room was extremely thin and completely worn out.
Pariskunta

Kommentti: 7.11.2023

Majoittui: marras 2023

Hotel with potential

The hotel is close to the thermal baths, about 2 minutes away. We had a room with a terrace. The floor had a few stains and the grout in the shower in the bathroom needed replacing. The room was very spacious and had a safe. Unfortunately there were only two single beds in the room, a double bed would have been better. The cleaning service was very good. The breakfast was sufficient. Here and there renovations have already been made. The hotel is about 1.5 km from Bad Säckingen town center, so you can easily walk into the town center.
Perhe

UK

Kommentti: 17.7.2020

Majoittui: heinä 2020

Convenient

Stopped here for one night. Price includes access to the amazing Thermal baths nextdoor. Large room (33) small fridge was helpful. Clean and bathroom has a bath. Buffet Breakfast includes scrambled and boiled eggs. Friendly helpful staff.

Hotellin vastaus

Kommentti: 17.8.2020

Vielen Dank für Ihren Besuch und Bewertung.
Freundliche Grüsse, Team Aqualon Hotel Schweizerblick.

Sijainti

3,5

Schneckenhalde 1, Bad Säckingen, 79713, Sveitsi|0,69 km keskustasta

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaen:

14.00

Uloskirjautuminen ennen:

11.00

Hyvä tietää

Lapset

Lapset ovat tervetulleita tähän hotelliin

Lisävuoteet

6-vuotias ja sitä vanhempi

27 € henkilöltä yötä kohden

3–5-vuotias

Ilmainen

Pinnasängyt

2-vuotias tai nuorempi

Ilmainen

Lemmikit

Lemmikkieläimiä ei sallita

Aamiainen

Aamiainen saatavilla

Aamiaisvaihtoehdot

Gluteeniton aamiainen

Aamiaisen hinta

5 €/henkilö

Tärkeää tietoa hotellista
Ilmoitathan majoituspaikalle Hotel Schweizerblick etukäteen arvioidun saapumisaikasi. Voit kirjoittaa sen Lisätietoja-kohtaan varausta tehdessäsi tai ottaa yhteyttä suoraan majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta. Hallituksen antamien ohjeiden mukaisesti tämä majoituspaikka ei tällä hetkellä ota vastaan asiakkaita joistakin maista koronaviruksen (COVID-19) leviämisen estämiseksi. Please contact Hotel Schweizerblick at least 1 day in advance if you wish to use the shuttle service to Zürich Airport.
Hyväksytyt maksutavat
Tämä hotelli hyväksyy seuraavat maksutavat:
card logocard logocard logo

Cash

Hotel Schweizerblick: UKK

Hotel Schweizerblick sijaitsee 0.7 kilometrin päässä kaupungin Bad Säckingen keskustasta.
Hotel Schweizerblick sijaitsee kaupungissa Bad Säckingen (Sveitsi) 0.7 kilometrin päässä kaupungin Bad Säckingen keskustasta.
Voit kirjautua sisään hotelliin Hotel Schweizerblick 14.00 alkaen, ja sinun pitää kirjautua ulos 11.00 mennessä.
Kyllä, hotellissa Hotel Schweizerblick on pysäköinti.
Meillä ei ole tietoa hotellin Hotel Schweizerblick ravintoloista. Tarkista asia hotellilta varauksen yhteydessä.