Relexa Hotel München

+ 54

Etsi paras hotelli kaupungissa München päivämäärien, hinnan tai mieltymysten mukaan

Vertaile satojen sivustojen tarjouksia hotelliin Relexa Hotel München samassa paikassa

Etsi tarjous, johon sisältyy ilmainen peruutus tai jolla on erinomaiset arvosanat

Vertaa huoneita ja hintoja

Vertailemme satoja sivustoja löytääksemme sinulle parhaimman tarjouksen
1 yö
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vertailemme satoja sivustoja löytääksemme sinulle parhaimman tarjouksen

Poimintoja

Sisäänkirjautuminen alkaen:
15.00
Uloskirjautuminen ennen:
12.00
Aamiainen
Aamiainen saatavilla
Lemmikit
Lemmikkieläimet sallittu lisämaksusta
Lapset
Lapset ovat tervetulleita tähän hotelliin

Mukavuudet

Wi-Fi
Pysäköinti
Ilmastointi
Vastaanottotiskin työntekijä aina paikalla
Tupakointi kielletty
Pesula

Lisää tietoa hotellista Relexa Hotel München

Relexa Hotel München

Tämä moderni hotelli sijaitsee hyvällä paikalla Münchenissä vain 600 metrin päässä Theresienwieseltä, joka on kuuluisan Oktoberfestin kotipaikka. Hotellin mukavuuksia ovat ilmainen WiFi, 24h-vastaanotto ja tilavat huoneet.

Arvostelut tarjoaa
Hotels.comExpediaTripadvisorTrip.com
Matkustajat ovat maininneet
Yksin matkustavat

Kommentti: 13.7.2019

Majoittui: heinä 2019

Suosittelemme

Vastaanoton henkilökunta oli erittäin tehokasta ja hyödyllistä. Olen kiertänyt Eurooppaa 18 kuukauden ajan ja käynyt 14 eri kaupungissa. Tämä huone oli siellä hienoimmalla, mitä olen koskaan asunut. Käytän hyvin harvoin 5 tähteä, mutta tämä paikka ansaitsee sen. Suuri, tilava ja ilmava huone, jossa on ilmastointi. Mukava parivuode. Lovely kylpyhuone alue useita kohteita ilmaiseksi i. e tossut, kylpytuotteet, jääkaappi (ilmaisella pullolla vettä), tallelokero jne. Ei voinut kuulla mitään melua Main Streetiltä muilta huoneilta tai käytäviltä. Nautin perusteellisesti vierailustani ja en voinut arvioida tätä alle 5 tähteä.
Huoneeni turvallisten paristojen on oltava kuollut, mutta kun ilmoitin siitä vastaanottohenkilökunnalle, he vaihtivat paristot välittömästi. Ainoa wee gripe (ja se on vähäistä) on se, että henkilöstö olisi voinut ilmoittaa tästä / vaihtaa siihen ennen kuin tarkistin, mikä olisi pelastanut minun mennä alakerrassa ilmoittamaan siitä. Ei teetä ja kahvia, mutta huoneessani oli tilaa tähän. WiFi katkeaa jatkuvasti matkapuhelimesta. Ainoat englanninkieliset televisiokanavat olivat uutiskanavia.
Pariskunta

BR

Kommentti: 14.1.2020

Majoittui: tammi 2020

Älä valitse tätä hotellia! Heillä ei ole kunnioitusta vieraita kohtaan!

Mieheni ja minä yöpyimme Relexa Hotel Munchenissa. Valitettavasti meillä oli kaksi epämiellyttävää tilannetta. Ensimmäisenä aamuna ystävällinen vastaanottovirkailija näytti tietokoneen näytöllä, miten pääsin turistikohteeseen, kuten pyysin, mutta johtaja saapui ja alkoi tömmin puhua minulle saksaksi, kun puhuin englanniksi, että en ymmärtänyt mitä hän puhuessaan hän pyysi hoitajaa, joka kertoi minulle, etten nähnyt tietokonetta, ja jatkoi tyttöä tytön vieressäni, kuten minulla ei ollut siellä! Mikään kohtelias vieras!
Mutta vakavin tapahtui myöhemmin. Jäin kuudentena aamuna uuden villahuivini huoneeseeni yhdelle hyllylle. Kun palasin yöhön hotelliin, huivi katosi. Puhuin heti parhaillaan työskentelevän vastaanottovirkailijan kanssa ja hän selitti minulle, että hän ei voi tehdä mitään, jätti vain managerille ja taloudenhoitajalle ilmoituksen tarkistaakseen heti saapuessaan hotelliin seuraavana aamuna. Seuraavana päivänä varoitin, että minun on tarkistettava aikaisin, puhuin aamulla vastaanottovirkailijan kanssa, hän oli jo tietoinen tapauksesta, mutta sanoi, että vastuulliset ihmiset tarkistavat eivätkä heillä ole palautusta huivistani, joten he lähettäisin minulle vastauksen sisältävän sähköpostiviestin. Pyysin puhumaan johtajan kanssa, mutta hän kieltäytyi puhumasta kanssani. En tiedä kenenkään työntekijän nimeä, koska vastoin hyvää asiakaspalvelua, kaikki työntekijät ilmoittivat minulle, että he eivät saa sanoa nimeään.
En suosittele Relexa Munchen -hotellia kenellekään, jolla ei ole kunnioitusta vieraille!
Muu

Kommentti: 18.12.2019

Majoittui: joulu 2019

Hyvä sijainti, EI ystävällinen palvelu

Hotellin sijainti oli loistava - lähellä päärautatieasemaa ja kävelymatkan päässä Altstadtille.
Sängyt ja erityisesti tyynyt olivat kuitenkin erittäin epämiellyttäviä / kovia. Tuskin nukkui.
Myös kylpyhuone ei ollut kovin yksityinen, koska wc: n ja muun huoneen välillä oli vain osittainen lasiovi. Jos matkustat huonetoverin kanssa, he kuulevat kaiken huoneen toisella puolella!
Henkilökunta ei ollut kovin ystävällistä vastaanotossa. Kun yritimme kirjautua sisään, työpöydällä oleva mies teeskenteli, ettei hän ymmärtänyt mitä yritimme tehdä. Joten toinen pöydän työntekijä ei auttanut meitä ongelmassa.
Ja "ilmainen" wi - fi toimi tuskin vierailumme aikana. Se oli tahmea parhaimmillaan.
Muu

Kommentti: 20.10.2019

Majoittui: loka 2019

Münchenin loma

Varaa halvin huone. Pieni ja mukava. Sijainti oli lähellä Münchenin keskusasemaa, noin 10 minuutin kävelymatkan päässä. Ei kuntosalia tai aamiaista. Kaiken kaikkiaan ok oleskelu minimaalisella vireellä. Mikään arvoinen kiitos tai valitus.
Pariskunta

Kommentti: 25.7.2019

Majoittui: touko 2019

Sijainti on ok

Sijainti on ok! 10-15 minuuttia, kunnes Marienplatz kävelee. Hotelli itsessään 4 tähden ei ole hyvä. Älä vie tilaa Main Street -näkymälle, koska se on todella täynnä. Voin arvioida itse hotellin 3 tähden. lentokenttätaksilta kesti 30 minuuttia ja maksoi minulle 110 euroa. huone oli todella pieni.

Erittäin hyvä sijainti

4,1

Schwanthalerstraße 58-60, Ludwigsvorstadt-Isarvorstadt, München, 80336, Saksa|1,6 km keskustasta

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaen:

15.00

Uloskirjautuminen ennen:

12.00

Hyvä tietää

Lapset

Lapset ovat tervetulleita tähän hotelliin

Lisävuoteet

6-vuotias ja sitä vanhempi

40 € henkilöltä yötä kohden

Pinnasängyt

2-vuotias tai nuorempi

Ilmainen

Lemmikit

Lemmikkieläimet sallittu lisämaksusta

Aamiainen

Aamiainen saatavilla

Aamiaisen hinta

20 €/henkilö

Aamiaisajat

06:30–10:00 ajalla Maanantai–Sunnuntai

Tärkeää tietoa hotellista
Asiakkaiden on esitettävä voimassa oleva kuvallinen henkilötodistus ja luottokortti saapumisen yhteydessä. Huomioithan, että kaikkien erikoistoiveiden toteutuminen riippuu saatavuudesta ja niistä saatetaan periä lisämaksu. Ilmoitathan majoituspaikalle relexa hotel München etukäteen arvioidun saapumisaikasi. Voit kirjoittaa sen Lisätietoja-kohtaan varausta tehdessäsi tai ottaa yhteyttä suoraan majoituspaikkaan. Yhteystiedot löytyvät varausvahvistuksesta. Alle 18-vuotiaat asiakkaat voivat majoittua vain vanhemman tai virallisen huoltajan seurassa. Breakfast is free of charge for children up to 5 years. Please note that pets are not allowed in the breakfast restaurant. Parking is only possible through valet parking service from the hotel. Please note that cars should be within the following measurements: 1.5m in height, 1.9m in width, 4,9m in length and under 2 tons in weight When booking 5 rooms or more, different policies and additional supplements may apply.
Hyväksytyt maksutavat
Tämä hotelli hyväksyy seuraavat maksutavat:
card logocard logocard logocard logocard logo

Cash

Relexa Hotel München: UKK

Relexa Hotel München sijaitsee 1.6 kilometrin päässä kaupungin München keskustasta.
Relexa Hotel München sijaitsee kaupungissa München (Saksa) 1.6 kilometrin päässä kaupungin München keskustasta.
Voit kirjautua sisään hotelliin Relexa Hotel München 15.00 alkaen, ja sinun pitää kirjautua ulos 12.00 mennessä.
Kyllä, hotellissa Relexa Hotel München on pysäköinti.
Meillä ei ole tietoa hotellin Relexa Hotel München ravintoloista. Tarkista asia hotellilta varauksen yhteydessä.