BA Hotel
Etsi paras hotelli kaupungissa Red Deer päivämäärien, hinnan tai mieltymysten mukaan
Vertaile satojen sivustojen tarjouksia hotelliin BA Hotel samassa paikassa
Etsi tarjous, johon sisältyy ilmainen peruutus tai jolla on erinomaiset arvosanat
Vertaa huoneita ja hintoja
Vertailemme satoja sivustoja löytääksemme sinulle parhaimman tarjouksen

Poimintoja
Sisäänkirjautuminen alkaen: | 15.00 |
|---|---|
Uloskirjautuminen ennen: | 11.00 |
Lemmikit | Lemmikkieläimet sallittu lisämaksusta |
Lapset | Lapset ovat tervetulleita tähän hotelliin |
Mukavuudet
Lisää tietoa hotellista BA Hotel
BA Hotel
BA Hotel sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä kohteessa Bower. Kulttuurikohteista kiinnostuneiden kannattaa lisätä Alberta Sports Hall of Fame & Museum ja Fort Normandeau listalleen, ja jos haluat shoppailla, Bower Place ja Blackfalds Crossing ovat hyviä kohteita. Haluatko osallistua johonkin tapahtumaan tai käydä matsissa vierailusi aikana? Tarkista kohteiden Peavey Mart Centrium ja Collicutt Centre tapahtumakalenteri. Lähde pelaamaan kierros läheiselle golfkentälle, tai osallistu ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu maastopyöräily. Business center, kuivapesulapalvelu ja pyykinpesutilat kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, piknikalue ja takka aulassa. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä. BA Hotel tarjoaa 133 huonetta, joihin on kulku ulkokäytävän kautta ja joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke. Kaapelikanavat takaavat viihteen. Käytössäsi on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 50+ Mbit/s). Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja työtuolit sekä puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja pimennysverhot. Siivous on saatavilla pyynnöstä. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia. Seuraavat tilat tai palvelut on suljettu 11.2.2026–31.10.2026 (päivät saattavat muuttua): Uima-allas
Kommentti: 31.5.2026
Majoittui: touko 2026
Kommentti: 26.7.2026
Majoittui: heinä 2026
Kommentti: 23.7.2026
Majoittui: heinä 2026
Kommentti: 23.7.2026
Majoittui: heinä 2026
The place smells. The pool is not working (not heated) it had green stuff in the bottom so I do not think they maintain that either, no ice machine but I did not venture the corridors filled with graffiti.
The tub and the washroom need maintenance at least five years ago, stains and cigarette burns are everywhere.
It took me several tries to get how to open the door with the card because the door sticks and the reader is old, it needs a lot if maintenance.
If you want queen beds your room will end up in the part of the the motel area where the druggies lurk so do not come out when it is dark specially if you did not practice dealing with the door and the card during the times where there was sunlight
The checkout took about 45 minutes as the guy at reception could not figure out the return of the deposit and he did not believe I used the card cause I checked in with a different employee.
but if you want the zombie Apocalypse experience (if such event happened in the year 2000) and want to experience using looking at a yellow phone (old plastic) and Microwave from that era, sure go ahead, be sure to use the extra latch at your door as Zombies are attracted to the light and they check if the door is not locked for you and they do check your car as well.
I really do not know when did they take those pictures to show on the hotesl.com website.
Kommentti: 5.6.2026
Majoittui: touko 2026
Sijainti
2807 50 Ave, Red Deer, T4R 1H6, Kanada|2,4 km keskustasta
Sisään- ja uloskirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaen:
15.00
Uloskirjautuminen ennen:
11.00
Hyvä tietää
Lapset ovat tervetulleita tähän hotelliin
Kaikki ikäryhmät
7 € (CAD10) henkilöltä yötä kohden
Jos haluat lisätietoja pinnasängyn lisäämisestä, ota yhteyttä hotelliin.
Lemmikkieläimet sallittu lisämaksusta
