Merton Hotel

+ 100

Etsi paras hotelli kaupungissa Jersey päivämäärien, hinnan tai mieltymysten mukaan

Vertaile satojen sivustojen tarjouksia hotelliin Merton Hotel samassa paikassa

Etsi tarjous, johon sisältyy ilmainen peruutus tai jolla on erinomaiset arvosanat

Vertaa huoneita ja hintoja

Vertailemme satoja sivustoja löytääksemme sinulle parhaimman tarjouksen

1 yö
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vertailemme satoja sivustoja löytääksemme sinulle parhaimman tarjouksen

Poimintoja

Sisäänkirjautuminen alkaen:
15.00
Uloskirjautuminen ennen:
11.00
Lemmikit
Lemmikkieläimiä ei sallita

Mukavuudet

Wi-Fi
Pysäköinti
Uima-allas
Kuntoilukeskus
Vastaanottotiskin työntekijä aina paikalla
Ravintola

Lisää tietoa hotellista Merton Hotel

Merton Hotel

Merton Hotel sijaitsee esikaupunkialueella ja lähellä rantaa. Jersey Museum & Art Gallery ja Jerseyn satama ovat kaksi muuta paikkaa, joissa kannattaa vierailla. Tutustu alueen vesiaktiviteetteihin, joihin kuuluu kajakkimelonta ja laitesukellus, tai ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu vaellus-/pyöräilyreitit ja ekokiertomatkat. Tässä savuttomassa hotellissa on 2 ravintolaa, maksuton vesipuisto ja sisäuima-allas. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen aamiainen arkipäivisin.Lisäksi majoituspaikassa on yökerho, 3 baaria ja kuntokeskus. Merton Hotel tarjoaa 286 huonetta, joissa on tallelokerot ja kahvin-/teenkeitin. Taulutelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja hiustenkuivaaja. Siivous on saatavilla päivittäin. Hotelli tarjoaa seuraavat tilat: ulkotenniskenttä, kuntokeskus ja vesipuisto, jossa on vesiliukumäki. Käytössäsi on sisäuima-allas, lastenallas, kauden mukainen ulkouima-allas ja poreallas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluvat sauna ja kuntosali. Alle 16 vuotta vanhat lapset eivät saa käyttää seuraavia tiloja yksin ilman aikuista: uima-allas ja poreallas. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia. Majoituspaikka on suljettu 17. 11ta –25. 3ta.

Arvostelut tarjoaa
ExpediaHotels.comTripadvisorTrip.com
Matkustajat ovat maininneet
Perhe

Kommentti: 4.9.2026

Majoittui: elo 2026

Great Family Hotel

We had a wonderful 2 week holiday at this hotel. We particularly enjoyed the food, entertainment and pool.
Staff were very friendly and we were very impressed with the guy who cleaned our room as he used to make animals out of the towels for my daughter.
Children's club also extremely good.
Would definitely go back.
Muu

Kommentti: 4.9.2026

Majoittui: elo 2026

Fantastic Hotel For Families

We had a wonderful 2 week holiday at the Merton Hotel. The hotel is located in the heart of St Helier and is around a 10 walk to the town or coast. We particularly liked the pool and restaurants. We were half board and ate in the main restaurant each day. We found the food to be great quality with plenty of choice. The restaurants are also good with allergies and will prepare your food separately in the kitchen if asked to do so as the main restaurant is an open buffet and food can be contaminated. We found the entertainment to be first class in the evening with different shows each day. They also have a children's club for 12 and under which is perfect for parents who want a little time to themselves. We also found room service to be particularly good. The housekeeper would make animals out of the towels and leave them on my daughter's bed. Such a lovely touch. We would definitely go back again.
Nimetön matkustaja

Kommentti: 10.9.2026

Majoittui: syys 2026

Staff very friendly, they were keen to tell us about the halal items, clean room, the gym is complete
Pariskunta

Kommentti: 5.9.2026

Majoittui: syys 2026

Great stay

A fantastic hotel, probably one of the best in Jersey. A special mention to the room service person, Muklisin the towel artwork he left in are room was brilliant. He was a credit to the Hotel and deserves a pay rises. I could not fault this hotel in anyway and would definitely recommend staying there.
Ryhmät

Kommentti: 4.9.2026

Majoittui: syys 2026

Merton Hotel Jersey

What a wonderful hotel the staff are so kind and helpful. The entertainment is great . Breakfast is really good plenty of choice. We came last year and would definitely return. The pool area is lovely too!

Erinomainen sijainti

4,5

Belvedere Hill, Jersey, JE4 9PG, Jersey|4,68 km keskustasta

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaen:

15.00

Uloskirjautuminen ennen:

11.00

Hyvä tietää

Lemmikit

Lemmikkieläimiä ei sallita

Lisävuoteet

Jos haluat lisätietoja lisävuoteiden lisäämisestä, ota yhteyttä hotelliin.

Merton Hotel: UKK

Merton Hotel sijaitsee 4.7 kilometrin päässä kaupungin Jersey keskustasta.
Voit kirjautua sisään hotelliin Merton Hotel 15.00 alkaen, ja sinun pitää kirjautua ulos 11.00 mennessä.
Kyllä, hotellissa Merton Hotel on pysäköinti.
Kyllä, hotellissa Merton Hotel on ravintola.